AX-Edge – nowy keytar Rolanda


13 września 2018 roku roland przedstawił nowy Keytar, tym razem jest to model AX-Edge, czyli syntezator przeznaczony do grania w pozycji stojącej “gitarowej”. Keyboard ten jest typem klawisza zawieszanego przy pomocy paska na ramię. AX-Edge jest idealny do zastosowań scenicznych gdzie pozwala na dużą ekspresję i ruch podczas gry.

AX-Edge jak przystało na produkt firmy Roland cechuje się ciekawymi rozwiązaniami w tym Kontrolerem wstażkowym (Ribbon Controller) i Paskiem modulacji (Modulation Bar).

Klawiatura

49 pełnowymiarowych klawiszy z kanałem aftertouch pozwoli na dynamiczną grę. 4 oktawy w tego typu sprzęcie stały się standardem i wydają się być kompromisem pomiędzy wygodą gry, a wielkością i wagą keytara.

Brzmienia

Jeśli chodzi o brzmienia to mamy do dyspozycji:

Wyświetlacz

System posiada 2 wierszowy 16 znakowy wyświetlacz co jest wystarczające w tego typu sprzęcie i nie powoduje dużego zapotrzebowania na energię elektryczną.

Wymiary

Długość: 1252mm
Szerokość: 291mm
Wysokość: 85mm
Waga: 4.2kg bez baterii

Obsługa mobilna

Ciekawostką jest również możliwość kreacji brzmień za pomocą aplikacji AX-Edge Editor dla urządzeń z systemem Android/IOS.
Wymagania systemowe: Android 6.0 lub nowszy, IOS 11 lub nowszy.

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.roland.AXEdgeEditor

IOS: https://itunes.apple.com/us/app/ax-edge-editor/id1413621998 

Aplikacja wygląda ciekawie i daje spore możliwości pracy z AX-Edge. Dobrym rozwiązaniem jest możliwość bezprzewodowej pracy przez BT (Bluetooth®).


AX-Edge Editor

Newsletter

KILKA SŁÓW O NAS

Bardzo lubimy instrumenty klawiszowe…

… i właśnie z tej pasji uruchomiliśmy zupełnie nowy portal keyboard4me.pl właśnie po to abyście współpracę z tymi instrumentami polubili także Wy. Chcemy udzielać wam jak najbardziej rzetelnych porad związanych ze sprzętem oraz jego obsługą. Nasza strona będzie ciągle zasilana nowymi materiałami video, audio oraz licznymi tekstami.

Warto zajrzeć