Yamaha Montage – aktualizacja oprogramowania

Systemy operacyjne w elektronicznych instrumentach muzycznych nie mogą być od początku doskonałe, dlatego raz na jakiś czas warto sprawdzić, czy oby instrument którego używamy nie doczekał się aktualizacji systemu do nowszej wersji. Aktualizacje takie niosą ze sobą zarówno ulepszenia i poprawki do już istniejących elementów systemu, jak również mogą wnosić zupełnie nowe funkcjonalności.

Firma Yamaha wydała dla modeli Montage , zaledwie kilka dni temu, najnowszą aktualizację systemu o numerze 1.20, która poza niwelowaniem niedogodności wynikłych z praktycznej obsługi sprzętu wnosi również udogodnienia takie jak chociażby możliwość wgrywania plików danych z serii Motif XS (formaty X0A, X0V, X0G oraz X0W), możliwość kreowania własnego Arpeggio przez użytkownika (User Arpeggio) czy możliwość swobodnej zmiany brzmienia z palety Live Set podczas równoczesnego odtwarzania materiału audio (pełny spis zmian w wersji anglojęzycznej jest dostępny w osobnym pliku tekstowym, który pobierany jest wraz z plikiem aktualizacyjnym).

 

Oto jak dokonać aktualizacji systemu w kilku prostych krokach:

 

montage-upgrade-0-komp-996

montage-upgrade-0-1-komp-996

montage-upgrade-0-2-komp-996

montage-upgrade-0-3-komp

montage-upgrade-1-996

montage-upgrade-2-996

montage-upgrade-2-1-996

montage-upgrade-4-996

montage-upgrade-5-996

montage-upgrade-6-996

 

Ostatnim krokiem z naszej strony jest wyłączenie instrumentu, odczekania pięciu sekund a następnie jego ponowne uruchomienie. Teraz możemy w instrumencie sprawdzić czy nasz system jest zaktualizowany.

 

UWAGA!

Każda aktualizacja systemu  wiąże się z pewnym ryzykiem, dlatego należy przed jej wykonaniem obowiązkowo zabezpieczyć się archiwizując swoje własne dane, które zapisane są w pamieci instrumentu. Aktualizacja jest procesem nieodwracalnym.

Podczas aktualizacji nie może zabraknąć dostępu prądu. Nie można również wyłączyć w instrumencie zasilania w trakcie aktualizacji, nawet jeśli pozornie wydaje się, że nic się nie dzieje.

Aktualizacji dokonujecie na własne ryzyko i Keyboard4me.pl nie ponosi odpowiedzialności za nieudany jej przebieg.

 

 

 

 

 

 

 

Newsletter

KILKA SŁÓW O NAS

Bardzo lubimy instrumenty klawiszowe…

… i właśnie z tej pasji uruchomiliśmy zupełnie nowy portal keyboard4me.pl właśnie po to abyście współpracę z tymi instrumentami polubili także Wy. Chcemy udzielać wam jak najbardziej rzetelnych porad związanych ze sprzętem oraz jego obsługą. Nasza strona będzie ciągle zasilana nowymi materiałami video, audio oraz licznymi tekstami.

Warto zajrzeć